ZŠ Police nad Metují
Adaptační kurz 6.B: Dva dny plné zážitků na Bischofsteině

1. 10. 2024

V druhé polovině září se žáci 6.B vydali na dvoudenní adaptační kurz na Bischofstein, kde zažili chvíle plné nových zážitků, výzev a zábavy. Během pobytu si vyzkoušeli různé aktivity, při kterých pracovali ve dvojicích a menších či větších skupinkách. Hlavní důraz byl kladen na spolupráci, komunikaci a schopnost vnímat potřeby druhých, a to nejen pomocí slov, ale i bez nich.

Atmosféra byla odlehčená a přátelská, nechyběly ani společné zábavné chvíle, kdy si žáci sami připravili program podle svého. I když nám počasí trochu narušilo plány a část aktivit jsme museli přesunout do vnitřních prostor, společný čas jsme si všichni maximálně užili.

Velkým zážitkem bylo také poznání krásné přírody v okolí Adršpašsko-Teplických skal. Žáci se prošli přes Ostaš, obdivovali pískovcové skály, malebné jezírko a také prozkoumali zříceninu gotického hradu Skály. Z rozhledny Čáp si pak všichni vychutnali nádherné výhledy na okolní skalní města, Krkonoše i Orlické hory.

Díky této akci se žáci mohli lépe poznat, naučit se spolupracovat a objevili krásná místa poblíž svého domova. Společně strávené chvíle mimo školní lavice jim přinesly nejen spoustu nových zkušeností, ale i radost a zábavu.

Těšíme se na další společné akce!