ZŠ Police nad Metují
3. A - Jablkobraní

14. 10. 2024

Ve dnech 10. a 11. října proběhly ve 3.A projektové dny s názvem Jablkobraní. Žáci pracovali ve skupinách jako červení, žlutí a zelení (v barvách jablek). Jablečné téma jsme probrali napříč všemi předměty. Jablka jsme počítali, porovnávali a poměřovali jsme se. Žáci se seznámili s příběhem Izaka Newtona a Adama a Evy v ráji. Četli jsme pohádku "O jablíčku a červíkovi". V básni o jabloni děti vymýšlely vlastní rýmy. Zazněly písně Měla babka, Koulelo se, koulelo a Pod naším okýnkem. Vysvětlovali jsme si různá přísloví, kde se vyskytuje slovo "jablko". Pořádali jsme také anketu - ptali jsme se učitelů a žáků školy, které jídlo z jablek mají nejraději. Při estetice děti tiskaly rozkrojenými jablky a "vyrobily si" jablečný kompot. Sladkou tečkou bylo pečení jablečných "kytiček" z listového těsta a vyrábění čokoládových koleček z jablek. Na zdraví jsme si přiťukli domácím moštem.