9. 10. 2016

Během měsíce září si na školu a její režim zvykali všichni prvňáčkové, žáci druhé a třetí třídy opakovali učivo z loňského roku. Ke konci měsíce jsme již začali s novým učivem.

Ve čtvrtek 29.9. mělo být divadelní přestavení, které ale muselo být pro nemoc herce odloženo o týden. Představení proběhlo ve čtvrtek 6.10. Přijelo divadlo „Ale, jo“ z Hradce Králové s pohádkou „Kocourek Modroočko“. Protože pohádku o kocourkovi všichni známe buď z knížky, nebo z televize, moc jsme se těšili a byli jsme zvědaví, jak bude dané téma zpracované. Představení nás překvapilo a nadchlo. Jednotlivé příběhy malého kocourka byly provázené písničkami, střídala se hra herců, maňáska a malých loutek. Všichni jsme napjatě sledovali, co kocourek prožíval a jestli vše dobře dopadne. Pohádka se nám velmi líbila.