14. 11. 2016

Ve středu 9.11.2016 nás na Bezděkově navštívilo divadlo Kozlík s pohádkou O perníkové chaloupce. Toto divadlo bylo u nás poprvé a tak jsme byli plni očekávání.

Školáci nejprve pomohli herečkám vynosit všechny kulisy a marionety do naší tělocvičny v podkroví. Po postavení kulis jsme s napětím zasedli do hlediště. Překvapením bylo již to, že pohádku nám přišla vyprávět žabka. Loutky byly krásně vyřezávané, dialogy zajímavé, vše bylo doprovázeno krásnými písničkami. Poprvé jsme se seznámili při divadelním představení s přestávkou, která byla vyplněna kvízem. Tento kvíz zjišťoval, jak byli žáci a děti pozorní. Pohádka nás překvapila i postavami hejkala a víly.

Jako v každé pohádce vše nakonec dobře dopadlo. Jeníček a Mařenka se šťastně vrátili domů k tatínkovi. Po skončení pohádky jsme si mohli ještě z blízka prohlédnout všechny loutky. Vše se nám velmi líbilo a již teď se těšíme na jaro, kdy k nám divadlo „Kozlík“ opět přijede.